صفحه 1 از 1

سمبل معادن، عناصر معدنی و سمبل های مختلف دیگر (33)

ارسال شده: چهار شنبه 14 شهریور 1397, 11:29 am
توسط standardview
1.jpg
1.jpg (16.9 کیلو بایت) مشاهده 328 مرتبه
کتاب در اغلب اوقات مفهوم کلام خداوند (انجیل) را می رساند. هنگامی که این سمبل در کلیسا یا دیگر مکانهای مقدس قرار داشته باشد باید این وجه آن نیز در نظرگرفته شود.
یک کتاب باز نشان دهنده این است که حقیقت بیان شده است. مفهومش این است که چیزی که قبلا مخفی بوده، در حال حاضر عیان و آشکار است. یک کتاب بسته نیز نشان میراث مخفی کشیشان مسیحی می باشد.

تصویر کتابی که در دست یک کشیش قرار گرفته است به وصیت نامۀ پنهان شدۀ یک کشیش در آن محل اشاره دارد. اینگونه وصیت نامه ها به شکل طومار بوده و بسیاری از فعالیت های انجام شده در کلیسا در آن قید می شوند. این کلیساها نیز معمولا کلیساهای مربوط به مذهب پروتستان هستند. اگر بر روی نشان این کشیشها (نشانی که بر روی نامه آنها قرار گرفته) نوشته ای وجود داشته باشد در صورت خواندن آن خواهیم دید که نام کشیش بصورت یکی از نامهای استفان ، بارتلومئو ، ماتیاس ، یا سایمون نوشته شده است.

تصویر کتاب گاهی نیز ممکن است سمبل اسناد و مدارکی باشد که کشیشها در جوامع مسیحی از فعالیت های منطقه تهیه می کردند. این کار بخصوص در شهرهای بزرگ انجام می شده است و کشیشان اطلاعاتی درباره زمینهای کشاورزی منطقه، انواع و تعداد حیوانات اهلی موجود در منطقه، تعداد، زمینه فعالیت و درآمد هر کدام از تاجران و اربابان منطقه، و امثال اینها را نوشته و آنها را در مکانهای مخصوصی در کلیسا نگهداری می کردند.
علاوه بر این موارد همانطور که اشاره شد تصویر کتاب ممکن است به عنوان سمبل انجیل نیز بکار رفته باشد.

2.jpg
2.jpg (12.56 کیلو بایت) مشاهده 328 مرتبه
قبلا به ارزش رقمی سمبل های مختلف اشاره کردیم. یکی از این ارقام نیز عدد سه می باشد که مثلث با سه ضلعش شکل نمادین این رقم است. دایره ای که در این سمبل مشاهده می کنید نشان حتمی وجود یک شیء پنهان شده یا دفن شده است. اما هنگامی که از یک شیء دفن شده بحث می کنیم این شیء حتما یک گنج نخواهد بود. این سمبل نشانگر یک قبر است، زیرا مثلث موجود در این سمبل نماد پدر، پسر و روح القدس می باشد. از روی جهت قرار گرفتن شکل مثلث نیز پیداست که این قبر مزار یک زن است.
تقسیم شدن دایره به دو قسمت توسط ضلع بالای مثلث سمبل تقسیم شدن زندگی شخص خاک شده به دو قسمت دنیا و آخرت می باشد. اینگونه قبرها و دفن شدن ها معمولا در زمین (خاک) انجام شده است.


 
ادامه دارد ...
خرید و فروش انواع فلزیاب و گنج یاب
تعمیر فلزیاب
09120814042