صفحه 1 از 1

سمبل معادن، عناصر معدنی و سمبل های مختلف دیگر (34)

ارسال شده: پنج شنبه 15 شهریور 1397, 1:04 pm
توسط standardview
1.jpg
1.jpg (13.79 کیلو بایت) مشاهده 365 مرتبه
در این سمبل نیز با اشکال مثلث روبرو هستیم. یکی از مفاهیم مختلف شکل مثلث مفهوم جنسیت (مرد و زن) می باشد. در این سمبل ساده ترین و قوی ترین احتمالی که به ذهن می رسد این است که سمبل مربوط به قبر چند مرد است که در کنار هم به خاک سپرده شده اند.
با در نظر گرفتن منطق کلی شکل می توان گفت که این قبرها ممکن است مربوط به یکی از موارد زیر باشد:
- اگر محل مورد نظر یک عبادتگاه یا کلیسا باشد، یک روحانی و دیگر انسانهایی که در کنار او خاک شده اند
- یک پدر یا بزرگ خانواده و نزدیکان وی که در کنار او به خاک سپرده شده اند
- یک فرمانده و سربازانی با رتبه کمتر که در کنار او خاک شده اند

اما با توجه به علایم و نشانه های نَ َسب شناسی اینجا محلی است که یک زن در کنار فرزندانش به خاک سپرده شده است، و این مفهوم قوی ترین مفهومی است که این سمبل آن را بیان می کند.
در مکانی نظیر این بجای اندیشیدن در مورد احتمالات مختلف بهتر است که دیگر علایم و یافته های موجود در منطقه و شرایط محل را بررسی کنیم.
بطور مثال اگر آن محل محوطۀ یک کلیسا باشد می توانیم اطلاعات مربوط به آن را جمع آوری و بررسی نماییم. کلیسا حتما یک اداره کننده (کشیش) دارد، می توان خانه و محل سکونت آن کشیش را یافت و و بررسی های لازم را در آنجا انجام داد، یا اگر مکان مربوط به یک گورستان خانوادگی باشد که یک پدر یا مادر به همراه فرزندانش در آنجا دفن شده اند می توانیم قبر این افراد را پیدا کرده و بررسی نماییم.
ورای تمام این نظرات و حدسیات، هنگامی که از نظر منطق کلی موجود در زمینۀ جستجوی گنج به سمبل نگاه کنیم، در این محل قبری وجود دارد.
مطابق علایم و سمبل های بریتانیا این سمبل به مفهوم زنی که برای بچه ها داستانهای هیجان انگیز و جالبی در مورد بچه دار شدن تعریف می کند نیز می تواند باشد، و مطابق سیستمهای علامت گذاری آمریکا سمبل زنی خوش قلب و مهربان است که داستانهای جالب و تاثیرگذاری تعریف می کند. در بعضی از سسیستم های اروپا نیز سمبل زنی است که با خواهران کوچکترش یا دخترهای جوان دیگری در خانه مانده است.

2.jpg
2.jpg (11.25 کیلو بایت) مشاهده 365 مرتبه
سمبلی است که در ایران زیاد با آن روبرو نمی شویم، اما امکان دارد گاهی در محلهای سکونت مسیحی قدیمی مانند شهرهای بزرگ (کلان شهر) با آن مواجه شویم به همین دلیل در اینجا به توضیح آن می پردازیم.
به نام صلیب پطرس یا صلیب پطرس قدیس Saint Peter به لاتین Petrus شناخته می شود. یک صلیب لاتین معکوس است. اصل و مبداء این صلیب به ماجرای به صلیب کشیده شدن پطرس باز می گردد، او بصورت معکوس به صلیب کشیده شده بود؛ خودش را پایین تر و بی اهمیت تر از آن می دانسته که همانند عیسی (ع) به صلیب کشیده شود به همین دلیل درخواست می کند که بصورت معکوس به صلیب کشیده شود.

اولین کسی که دربارۀ ماجرای وارونه به صلیب کشیده شدن پطرس سخن گفته است عالمی اهل اسکندریه به نام اوریجن Origen می باشد. برخی از کاتولیک ها این صلیب را نشان بی ارزشی و بی اهمیتی در برابر عیسی (ع) می دانند.
کسانی که خود را پایین تر از عیسی (ع) می دانند در مفهوم تصوف در زندگی دنیوی نیز ملک و ثروتی زیادی نخواهند داشت. در تصوف اسلامی نیز کسانی که زندگی خودشان را صرف طاعات و عبادات می کنند اهمیت زیادی به دنیا نمی دهند، از این لحاظ شباهتی بین این دو گروه وجود دارد.در زمینه گنج پژوهی نیز بهتر است با این دید به موضوع نگاه کنیم. 
ادامه دارد ...
خرید و فروش انواع فلزیاب و گنج یاب
تعمیر فلزیاب
09120814042