صفحه 1 از 1

سمبل معادن، عناصر معدنی و سمبل های مختلف دیگر (35)

ارسال شده: شنبه 17 شهریور 1397, 2:32 pm
توسط standardview
1.jpg
1.jpg (12.37 کیلو بایت) مشاهده 397 مرتبه
گونۀ دیگری است از صلیبی که در بالا به آن اشاره شد. اما در اینجا مفهومی که بیان می شود کمی متفاوت است. از لحاظ سمبولیک همان صلیب پطرس می باشد اما بخاطر ظاهر متفاوتی که دارد مفهوم متفاوت تری نیز می رساند.

جایی که این صلیب در آن پیدا شود به احتمال زیاد محل یک صومعه یا کلیسا می باشد. شکل قسمت بالای این صلیب یک مثلث معکوس را تداعی می کند. هنگامی که با این دید نگاه کنیم سمبل مفهوم یک ساختار مونث را با خود دارد. این طرز نگرش مفهوم مطلق این سمبل نیست بلکه مفهومی است که از شکل آن برداشت می شود.
سه حلقۀ قسمت پایین صلیب نشان دهندۀ سه اتاق یا سه قبر نمی باشد بلکه بیانگر وجود بیش از یک اتاق یا قبر می باشند. به این حلقه ها به عنوان تکمیل کننده های شکل یک صلیب نیز می توان نگاه کرد.

در محل هایی همانند کلیساها و عبادتگاه ها باید شناخت کافی از فرهنگهای مرتبط با آن مکان داشته باشیم و محل را با توجه به آن مورد بررسی های لازم قرار دهیم.

2.jpg
2.jpg (13 کیلو بایت) مشاهده 397 مرتبه
دایره ها در حالت معمول نشان قبرهای خاصی همانند گورپشته (تل خاکی)ها هستند. در این سمبل نیز علامت دو قبر کنار هم را مشاهده می کنیم. یکی از این دایره ها شکلی معمولی دارد (دایره سمت چپ) و مربوط به قبری است که پس از اینکه بصورت معمولی ساخته شده، بعدها به حال خویش رها شده و بصورت مکانی متروک در آمده است. در مورد گورپشته دوم نقطه ای که در داخل دایره قرار گرفته است خبر از یک خطر حتمی می دهد.

یک دایره که نقطه ای در داخل آن قرار گرفته است با دایره ای که مربعی در داخل آن قرار دارد نباید اشتباه گرفته شود. دایره ای که در داخل آن نقطه ای قرار گرفته از یک خطر خبر می دهد. دایره ای که در داخل آن مربعی قرار دارد را در زیر توضیح خواهیم داد. این گونه سمبل ها در مورد دفن شدن در خاک (در زمین) بحث می کنند نه قبرهای سنگی و اناقی.

3.jpg
3.jpg (12.56 کیلو بایت) مشاهده 397 مرتبه
معانی مختلف حلقه ها (دایره ها) را در حد امکان و در جاهای مربوطه بیان کردیم، در اینجا نیز شکل این سمبل نشانگر یک گورپشته(تل خاکی)می باشد اما مربع ها یا مستطیل های قرار گرفته در داخل دایره از وجود حتمی یک اتاقک در داخل این گونه قبرها خبر می دهد. همانطور که در بالا نیز گفتیم دایره در مورد دفن شدن در خاک بحث می کنند نه قبرهای سنگی، اگر همین مربع در سمبل دیگری در داخل مربع قرار گرفته باشد در آن صورت سمبل از یک محل صخره ای بحث می کند و اشاره به یک قبر اتاقی شکل دارد که در داخل صخره ها ساخته شده (کنده شده) است

این سمبل که در اینجا می بینید نشان یک گورپشته ( )Tumulusمی باشد که ساختار آن بصورت پشته ای از خاک است. قرار گرفتن سمبل قبر (مربع) در داخل دایره ای که سمبل کره زمین و ابدیت می باشد در اینجا این را بیان می کند که شخص خاک شده در این محل زندگی ابدی خواهد داشت.

در طول تاریخ، تمدن ها همیشه با موضوع غارت شدن گورپشته ها مواجه بوده اند، به همین دایل به منظور پیشگیری از این سرقت ها و غارت ها بعد از دفن اجساد اشیاء و هدایای قیمتی را در جای دیگری دور از آنجا دفن می کردند.
توضیح: تمامی انواع قبرها و گورپشته ها جزئی از مناطق حفاظت شده محسوب می شوند، این موضوع را مد نظر داشته باشید.
 
ادامه دارد ...
خرید و فروش انواع فلزیاب و گنج یاب
تعمیر فلزیاب
09120814042