صفحه 1 از 1

سمبل معادن، عناصر معدنی و سمبل های مختلف دیگر (36)

ارسال شده: یک شنبه 18 شهریور 1397, 5:42 pm
توسط standardview
1.jpg
1.jpg (16.88 کیلو بایت) مشاهده 715 مرتبه
یک وجه از این سمبل بیانگر مفاهیم خود، اصل و روح است. به عنوان مثال الکل به عنوان روح شراب محسوب می شود. یا یک رئیس قبیله با قدرت و اختیاری که در آن قبیله دارد اصل و خود قبیله را تمثیل می کند.
یک وجه دیگر سمبل نیز با توجه به سیستم علامت گذاری دیگری بیان کننده تونلی است که دو سر دارد. در این حالت سمبل تمامی مفاهیمی که با خود دارد را به وضوح بیان می کند. اگر فرض کنیم که تونلی دو سره به عمق فرضی 2-۴متر در زیر زمین قرار داشته باشد، در داخل تونل نیز در مکانی با عمق بیشتر یک قبر یا شیئی پنهان شده وجود دارد.

با توجه به شکل سمبل محل شیء پنهان شده درست در زیر یک برآمدگی یا تپه ای واقع در منطقه می باشد. اما در بسیاری از مواقع شیء پنهان شده درست در زیر تپه یا بر آمدگی نبوده و در جای دیگری قرار داده شده است. در این حالت بعضی از مسیرها یا اتاقک های داخل تونل بوسیله افرادی که آن را ساخته اند با خاک یا سنگ پوشانیده شده یا بوسیله ملاط دیواری در جلوی آن ساخته شده و مسدود می شوند. بدین ترتیب مانعی برای رسیدن به هدف اصلی قرار داده می شود.

در اینگونه مکانها حتی اگر بتوان به طریقی داخل تونل شد، علایم بی معنی یا گمراه کنندۀ داخل تونل ذهن افرادی که توانسته اند به آنجا راه یابند را به هم می ریزند، حتی آنها را به محلی دور از هدف راهنمایی می کنند.
در اینجا افرادی که علایم و نشاانه ها را دنبال می کنند باید محل را بصورت دقیق وارسی کرده و علایمی که با آن روبرو می شوند را با دقت بررسی نمایند و به جزئیات موجود در آنها توجه کنند. جزئیات موجود در علامت ها مثلا یک خط یا نقطه کوچک بر روی یک تصویر می توانند نقش مهمی در رسیدن به هدف ایفا نماید.

2.jpg
2.jpg (14.77 کیلو بایت) مشاهده 715 مرتبه
در قسمت سمبل حیوانات دربارۀ اشکال گاو نر بیشتر بحث خواهیم کرد، این سمبل در محل پنهان شدن گنج ها بکار نمی رفته است بلکه مطابق اعتقادات قدیمی بیشتر در عبادتگاه ها و معابد بر روی سنگ قبر افرادی که صاحب قدرت یا مقام و منزلت بالایی بوده اند استفاده می شده است. این سمبل در جاهای مختلف دنیا نماد اصالت، دانایی و پیروزی نیز بوده، همچنین مفاهیمی چون رهبری، دلاوری و پهلوانی را نیز می رساند.

 
ادامه دارد ...
خرید و فروش انواع فلزیاب و گنج یاب
تعمیر فلزیاب
09120814042